Hakkımızda


Aliağa Nemrut / İzmir ağır sanayi bölgesinde kurulu bulunan ÇEBİTAŞ DEMİR ÇELİK ENDÜSTRİSİ A.Ş, 63.500m2 kapalı alan olmak üzere toplam 225.431 metrekarelik bir alan üzerine kurulmuştur.

Çelikhane ve haddehane üniteleriyle, bu tesislere bağlı olan oksijen, argon, azot üretim, toz toplama tesisi, soğutma suları hazırlama tesislerinden oluşmaktadır.

  • Çelikhane kütük demir üretim kapasitesi: 750.000 Ton / Yıl
  • Haddehane çubuk demir üretim kapasitesi: 600.000 Ton / Yıl


Fabrikamızda 500’ün üzerinde personel istihdam edilmektedir. Personelimizin güvenliği ve çalışma şartlarının kalitesi bizim için son derece önemlidir.

Kurulduğu günden bu yana çevre dostu olan ÇEBİTAŞ için; çevre bilinci en az kalite bilinci kadar önemlidir. ÇEBİTAŞ’ın bu konudaki duyarlılığı yapmış olduğu yatırımlarla da ispatlanmış, Orman ve Şehircilik Bakanlığı ve Aliağa Belediyesi tarafından birçok kez takdire layık görülmüştür.

Modern teknoloji ile donatılmış üretim tesislerimizden Çelikhane ünitesinde yarı mamul (çelik kütük demir) 100x100mm, 120x120mm, 130x130mm ve 150x150mm ebatlarında hazırlanabilmektedir.

Haddehane ünitesinde ise çelik kütüğün haddelenmesi sonucunda 8 mm - 50 mm arası çaplarda düz yuvarlak ve nervürlü tip inşaat demirleri üretilebilmektedir.

ÇEBİTAŞ için kalite bilinci her zaman en ön planda tutulmaktadır. Bu amaçla fiziksel ve kimyasal analiz laboratuvarlarımızda ürettiğimiz ürünler test edilerek, kalite ve standartlara uygun olarak saygıdeğer müşterilerimizin kullanımına sunulmaktadır.

ÇEBİTAŞ, dünyanın her kıtasında yer alan müşterilerinin istekleri doğrultusunda, değişik ülke standartlarına ve kalitelerine göre üretim yapabilmektedir. Kalitemizin güvenirliği ISO 9001: 2008 ‘Kalite Güvence Sistem Belgesi’ ve CARES ‘Quality Management System Certification’ ile de tescil edilmiştir.